21 EYLÜL’DE YÜZYÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

Tüm dünyayı etlkisi altına lana COVİD 19 ekonomiyi eğitimi ve yaşamı olumsuz yönde etkilerken devletler bir yandan da yüzyüze eğitim için tüm olanaklarını seferber ediyor. Bu kapssamda Türkiye de gerekli önlemleri alarak ve uygulanacak farklı yöntemlerle 21 Eylül’de yüzyüze eğitimi başlatıyor.
Yüz yüze eğitimin başlamasına günler kala, velilerin kafasındaki soru işaretlerine Milli Eğitim Bakanlığı’ndan da cevap geldi. Buna göre, okul öncesi eğitim kurumlarında 30’ar dakikalık 5 etkinlik saati olacak şekilde 1 gün, İlkokul 1. sınıflarda ise 30’ar dakikalık 5 ders saati ve aralarda 10’ar dakikalık teneffüsler olacak şekilde 1 gün üzerinden planlanacak.Yayınalanan yüzyüze eğitimn rehberinde öğrenciler, öğretmenler, veliler ve okul yöneticileri için planlanan tedbirler tüm detaylarıyla paylaşıldı. Buna göre okul yönetimleri, uyum programının 21-25 Eylül haftasında hangi gün olacağına öğretmenlerle birlikte karar verecek.
Okulların 21 Eylül tarihinde açılması ile ilgili hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Ercan YILDIZ başkanlığında Merkez İlçe İlkokul ve Anaokulu Müdürleri ve ilgili Şube Müdürleri ile çevirim içi toplantı gerçekleştirildi.
İl Milli Eğitim Müdürü YILDIZ; Müdürlüğümüze bağlı tüm okullarıı yüz yüze eğitime hazırlamak için çalıştıklarını belirterek; “Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim-öğretime en güvenli şekilde başlamak için gerekli tüm tedbirleri aldık “ dedi.
Yıldız yayınladığı ilköğretim haftası kutlama mesajındada Öğrencilerimizin öğrenme bilincini kuvvetlendirmek, vatan, millet, bayrak ve Atatürk sevgisi başta olmak üzere milli birlik ve bütünlüğümüzün korunması, olağanüstü durum ve dönemlerde acıların da, sevinçlerin de milletçe hissedilmesi gerektiği şuurunun geliştirilmesine vurgu yaparaK, “Her yönüyle hazır hale getirdiğimiz okullarımızın 21 Eylül sabahı okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerimiz ile çiçek açacağı, çiçek çiçek kokacağı anı heyecanla bekliyoruz” dedi.

1201

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.