AK PARTİ’DE ARAYIŞ SÜRÜYOR!

Dikmen ve Saraydüzü ilçelerinde kongrelerini tamamlayan Ak Parti’de kongre süreci devam ediyor. 30 Ağustos’ta yapılacağı belirtilen Durağan Ak Parti ilçe kongresi tek adayda uzlaşı sağlanamaması üzerine ileri bir tarihe ertelenirken kongrenin ne zaman yapılacağı ise halen belirsizliğini koruyor. Diğer yandan kongrelere gidilirken AK parti Genel Merkezi tarafından Sinop’un Türkeli ilçesinde mevcut Başkan Adem Ünal görevden alınarak kongrede tek liste ile aday olması beklenen Turan Yıldırım’a görev verildi.
Yıldırım’ın yapılacak olan kongrede kendi hazırladığı liste ile tek aday olarak seçime girmesi bekleniyoır.
Ak parti il teşkilatının ve genel merkez tarafından bölgeye gönderilen koordinatör vekilin yaptığı görüşmeler sonrasında Durağan’da tek adayla seçime gitmek için farklı aday isimler üzerinden durulduğu öğrenildi. Ak Parti ilçe başkanlığı için İl Genel Meclis üyesi Mahmut Yurtseven’in üzerinde durulurken eski Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Özlü ve Satılmış Altay ismi de öne çıkan isimler oldu. Ak Parti de söz şimdi Nazım Maviş ve genel merkezde olduğu belirtilirken, Ak parti kulislerinde konuşulan bir diğer iddia da alternatif isim olarak belediye meclis üyesi Hasan Yıldırım’a teklif götürüldüğü Yıldırım’ın iş yoğunluğunu gerekçe göstererek teklife sıcak bakmadığı ve aday olmayacağını belirttiği ileri sürülüyor.
Ak Partili üyeler ise il başkanlığının, milletvekili Nazım Maviş ile Genel merkezin tek aday arayışına son vermesini isteyerek “başkanımızı biz belirleyelim. Aday olacak isimler ortaya çıksın. Delegeye yapacaklarını söylesinler. Biz seçmeyi bilmiyor muyuz? bu kadar arayışa ne gerek var? Demokrasi sandıkta tecelli etsin. Kazanan bizim başkanımızdır. Tek aday için yapılan bu kadar mücadele yerine sağlıklı delege seçimi ve herkesin aday olabileceği demokratik bir ortam için olsaydı daha güzel olurdu. Dayatmacı ve de ‘bu sizin için uygun’ yaklaşımı kabul edilemez”diyerek tek aday arayışına tepki göstermeye başladı.

1207

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.