“CHP; KENDİNİ SARAYLARA KUL ETMEK İSTEYENLERE, HALKINI KUL ETMEYECEKTİR”

CHP’nin kuruluşunun 97. yıldönümünde CHP Durağan İlçe Başkanlığı Atatürk anıtına çelenk koydu. Anıt önünde düzenlenen törende bir konuşma yapan CHP Durağan ilçe başkanı Mustafa Eker “Herkes şunu çok iyi bilmelidir ki, hiç bir hesap, bizim insanımızın canından daha değerli değildir. Bunun karşısında duracak, halkıyla birlikte gözünü kan bürümüşlere ve iktidarının sürmesi için her yolu mübah sayanlara dur” diyecek partinin CHP olduğunu söyledi.

“CHP; KENDİNİ SARAYLARA KUL ETMEK İSTEYENLERE, HALKINI KUL ETMEYECEKTİR”

Mustafa Eker paylaştı: 9 Eylül 2020 Çarşamba

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 97’inci kuruluş yıldönümü dolayısı ile CHP İlçe Başkanlığı tarafından Durağan Hükümet konağı önünde bulunan Atatürk büstüne çelenk sunuldu. Çelenk sunma töreninde konuşan CHP İlçe Başkanı Mustafa EKER sözlerine ; “Dünyayı saran ve ülkemizi de etkisi altına alan PCOVİD 19 nedeni ile az sayıda ve gerekli önlemler alınarak gerçekleştirdiğimiz bu törende öncelikle ülkemizin ve insanımızın sağlığı için canlarını tehlikeye atan insanımızı yaşatmak için mücadele eden hemşiresinden doktoruna temizlik çalışanından şoförüne kadar tüm sağlık çalışanlarına buradan bir kez daha teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız” diyerek başladı.

BİZZAT ATATÜRK KURMUŞTUR
Eker; “97 yıl önce Milli mücadelenin bağrından çıkıp gelen savaş meydanlarında yazılan destanı cumhuriyetle taçlandıran Anadolu halkı ‘hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır o satıh bütün vatandır’ diyerek kurulan devletimizde 9 Eylül 1923 ‘te kurulan CHP’nin kuruluşunun 97. Yıl dönümü için buraya toplandık. Cumhuriyet Halk Partisi, Osmanlının işgalinde Sevr’e direnen bağımsızlık mücadelesini yürüten Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamı olarak, bizzat Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 yılında kurulmuştur. Kapitülasyonlar sonucu emperyalist ülkelerin pazarı durumuna düşmüş bir ülkenin kurtuluş ve kuruluşunu gerçekleştiren, dünyanın en köklü ve Türkiye’nin en eski siyasi örgütlenmesidir” dedi.
İNSAN HAKLARININ YILMAZ BEKÇİSİ OLMUŞTUR
Savaş meydanlarında yazılan destanı cumhuriyetle taçlandıran Anadolu halkı ‘hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır o satıh bütün vatandır’ diyerek kurulan devletimizle 9 Eylül 1923 ‘te bizzat Atatürk tarafından kurulan CHP’nin kuruluşunun 97. Yıl dönümü için toplandıklarını ifade eden Eker; “ Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşundan itibaren Türkiye’nin imarında, iktisadi yapılanmasında, çok partili rejime geçişte, demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin gelişmesinde, sosyal devletin oluşmasında emekleri ve emek verenleriyle beraber bugünlere kadar gelmiştir. CHP, kurulduğu günden bugüne, Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerinin, demokrasinin, emeğin ve insan haklarının yılmaz bekçisi olmuştur” dedi.

EŞİ BENZERİ OLMAYAN  DEVRİMLERE İMZA  ATILMIŞTIR!
CHP geçmişinde bu gün de çok ağır hakaretlere ve iftiralara maruz kaldığını ifade eden Eker; “Osmanlı’nın son dönemindeki savaşlarla bir çok cephede yıpranan yıkılan Osmanlı imparatorluğunun son sınırları elinden alınmak istendiğinde Mustafa Kemal’in etrafında toplanarak destan yazan meclisi ile bir savaşı yürüten büyük Türk milletine Türkiye cumhuriyetini kurup teslim eden demokrasiye geçişte CHP’ni kurarak dünyada eşi benzeri olmayan devrimlere imza atan başta kurucumuz Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. . Bu vesile ile Partimizin kuruluşundan bu güne kadar görev yapan genel başkanlarımıza, il ve ilçe başkanlığı görevinde bulunan üyesi olan vefat edenlere rahmet dilerken, hayatta olan mücadelesine devam eden demokrasi kahramanlarına uzun ömürler sağlık, huzur ve başarı dolu yıllar diliyoruz “ dedi.

CHP KENDİNİ SARAYLARA KUL ETMEK İSTEYENLERE, HALKINI KUL ETMEYECEKTİR
Eker saray vurgusu ile iktidara gönderme yaptığı konuşmasında ; “CHP, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık geleceğini hedefleyen ezilenlerin ve halkın partisi olarak halkımızı kucaklamaya devam edecektir. Cumhuriyeti kimsesizlern kimsesi olarak kuran irade ve o iradeninin temsilcisi CHP kendini saraylara kul etmek isteyenlere halkını kul etmeyecektir” sözleri dikkat çekti.

1208

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.